Omladinska Premijer liga BiH-Juniori Rudar Prijedora slavili na gostovanju kod Zvijezde

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U okviru 8. kola Omladinske Premijer lige BiH mlađe kategorije „Rudar Prijedora“ gostovale su kod „Zvijezde“ u Gradačcu. Prijedorski juniori su ostvarili minimalnu ali vrijednu pobjedu rezultatom 0-1(0-1).

Pobjedonosni pogodak postigao je Rajko Pekija u 35. minuti utakmice.

Na ovaj način izabranici trenera Srđana Marjanovića „ovjerili“ su pobjedu iz prošlog kola kada su na svom terenu savladali banjalučki „Borac“ sa 2-0.

Ovim trijumfom mladi „rudari“ su krenuli ka sredini tabele Omladinske Premijer lige BiH.

Zvijezda – Rudar Prijedor 0:1 (0:1)
Gradačac – Stadion: Banja Ilidža
Gledalaca: 50
Sudija: Elvis Mujić (Banovići)
Strijelac: 0:1 Pekija u 35. minuti
Žuti kartoni: Omerović (Zvijezda), Hodžić, S. Rokvić, Saničanin, Mikanović (Rudar Prijedor)

ZVIJEZDA:
Kurbašić, Bjelić, Čejvanović, Perić (od 56. Đonlić), Isanović, Fačić, Džaferović, Sendić (od 84. Mehić), Mešić, Omerović, Brkić
Trener: Stevo Blagojević

RUDAR PRIJEDOR:
Petrović, Marić, Stojnić, Bilbija, Saničanin, Mijić (od 60. S. Rokvić), Jovičić, R. Rokvić (od 85. Vujičić), Pekija (od 61. Mikanović), Pušac (od 25. Kukavica), Hodžić
Trener: Srđan Marjanović

JUNIORI
Rezultati 8. kola:
MOSTAR: Zrinjski – GOŠK 2:0,
I. SARAJEVO: Slavija – Radnik 3:0,
SARAJEVO: Željezničar – Čelik 5:1,
GRADAČAC: Zvijezda Gradačac – Rudar Prijedor 0:1,
LAKTAŠI; Borac – Gradina 4:1,
TRAVNIK: Travnik – Olimpic 1:3,
ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Sarajevo 2:0,
TREBINJE: Leotar – Velež 4:1.

Tabela
1.Željezničar 8 7 0 1 35:7 21
2.Široki Brijeg 8 7 0 1 25:6 21
3.Sarajevo 8 6 0 2 20:4 18
4.Borac 8 6 0 2 19:6 18
5.Zrinjski 8 5 0 3 28:10 15
6.Olimpic 8 4 2 2 11:8 14
7.Gradina 8 4 0 4 8:17 12
8.Čelik 8 3 2 3 9:15 11
9.Rudar Prijedor 8 3 2 3 7:14 11
10.Slavija 8 3 1 4 16:23 10
11.Zvijezda 8 2 1 5 13:20 7
12.GOŠK 8 2 1 5 4:22 7
13.Leotar 8 1 3 4 7:12 6
14.Travnik 8 1 2 5 6:15 5
15.Velež 8 1 2 5 9:19 5
16.Radnik 8 0 2 6 4:23 2
U 9. kolu 06/07.010. u obje konkurencije igraju:
GABELA: GOŠK – Leotar,
MOSTAR: Velež – Široki Brijeg,
SARAJEVO: Sarajevo – Travnik,
SARAJEVO: Olimpic – Borac,
SREBRENIK: Gradina – Zvijezda Gradačac,
PRIJEDOR: Rudar Prijedor – Željezničar,
ZENICA: Čelik – Slavija,
BIJELJINA: Radnik – Zrinjski.

Share.