Omladinska Premijer liga BiH-Kadeti Rudara uspješni, juniori deklasirani na domaćem terenu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Odigrano je 20. kolo Omladinske Premijer lige BiH grupa Sjever u kojoj se takmiče i mladi fudbaleri Rudar Prijedora. Kadeti su na domaćem terenu odigrali još jedan dobar susret u kome su savladali zenički Čelik sa 3-2 te su na najbolji način pokazali da se sasvim zasluženo nalaze u samom vrhu tabele. Juniori su opet razočarali jer su protiv vršnjaka iz Zenice doživjeli pravi debakl rezultatom 0-5. U narednom kolu sljedećeg vikenda na rasporedu je „krajiški derbi“ sa kadetima i juniorima Borca iz Banjaluke.

KADETI
Rezultati 20. kolo:
Budućnost-Borac 1:2
Drina-Sloboda 2:1
Modriča-Kozara 1:1
Travnik-Zvijezda 1:2
Rudar Prijedor-Čelik 3:2
Neodigrana utakmica iz 19. kola Borac-Travnik registrovana je službenim rezultatom 3:0

Tabela
1. Borac 20 16 2 2 49:21 50
2. Sloboda 20 14 2 4 39:15 44
3. Kozara 20 11 4 5 28:17 37
4. Rudar Prijedor 20 11 4 5 26:15 37
5. Zvijezda Gradačac 20 9 5 6 29:26 32
6. Drina 20 7 3 10 29:35 24
7. Čelik 20 5 5 10 27:29 20
8. Modriča Maxima 20 4 5 11 17:33 16
9. Travnik 20 3 3 14 16:38 12
10. Budućnost (-2) 20 3 1 16 11:42 8

LISTA STRIJELACA:
11 golova – Aleksandar Ilić (Drina)
10 – Marin Popović (Čelik)
9 – Rastko Rokvić (Rudar Prijedor)
8 – Igor Kuzmanović (Borac) i Slaven Kovljen (Kozara)
7 – Mihajlo Savanović (Borac) i Semir Musić (Sloboda)

JUNIORI
Rezultati 20. kolo:
Budućnost-Borac 1:2
Drina-Sloboda 2:0
Modriča-Kozara 2:3
Travnik-Zvijezda 1:2
Rudar Prijedor-Čelik 0:5
Neodigrana utakmica iz 19. kola Borac-Travnik registrovana je službenim rezultatom 3:0

Tabela
1. Sloboda 20 12 6 2 38:11 42
2. Kozara 20 11 4 5 37:15 37
3. Zvijezda Gradačac 20 12 1 7 42:27 37
4. Čelik 20 9 3 8 37:28 30
5. Modriča Maxima 20 8 4 8 27:38 28
6. Drina 20 8 3 9 26:32 27
7. Budućnost (-2) 20 8 3 9 27:27 25
8. Borac 20 7 2 11 23:37 23
9. Travnik 20 6 1 13 23:41 19
10. Rudar Prijedor 20 4 3 13 20:39 15

LISTA STRIJELACA:
18 golova: Selmir Mahmutović (Čelik)
16 – Jasmin Mešanović (Sloboda)
10 – Nemanja Marinović (Rudar Prijedor)
8 – Adnan Suljić (Zvijezda Gradačac), Stefan Dujaković (Borac)
7 – Nermin Imamović (Budućnost), Srđan Stanković (Zvijezda-Gradačac)

NAPOMENA: Kadetima i Juniorima FK „Budućnost su oduzeta 2 boda zbog neodigrane utakmice 7. kola protiv NK „Zvijezda-Gradačac“

Parovi 21. kolo
Borac-Rudar Prijedor
Sloboda-Modriča
Zvijezda-Budućnost
Čelik-Drina
Kozara-Travnik

Share.