Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Društvo»U Prijedoru predstavljen novi javni poziv za nabavku mađarske mehanizacije [video]
Društvo

U Prijedoru predstavljen novi javni poziv za nabavku mađarske mehanizacije [video]

23. avgust 2023.1 Min Read

U Prijedoru je predstavljen novi javni poziv poljoprivrednicima i prerađivačima za nabavku mađarske mehanizacije.

Riječ je projektu Vlade Mađarske, koji uključuje subvenciju u maksimalnom iznosu do 25.000 evra ili do 70 odsto vrijednosti nabavljene mašine ili priključka.

Projekat sprovodi Fondacije za održivi razvoj „Progresus“, a poziv je otvoren do 14. oktobra.

– Trebaju nam savremenije mašine da proizvedemo zdravu hranu. Da imamo za sebe i za tržište – rekao je poljiprivredni proizvođač Radenko Kragulj.

Direktor Fondacije „Progresus“ Andrea Јaglica rekla je da je ovo početak prezentacija javnog poziva za ovu godinu, koje će biti održane u većini gradova i opština Srpske i u Brčko distriktu da bi zainteresovanima bili predstavljeni osnovni uslovi, informacije o potrebnoj dokumentaciji i način prijavljivanja.

– Većina dosadašnjih korisnika ima osnovne informacije, a i mi smo već neko vrijeme na terenu u nezvaničnim razgovorima i u kontinuitetu smo u kontaktu sa poljoprivrednim proizvođačima i prerađivačima – rekla je Јaglica.

https://arh4.rtrs.tv/arhiva/2023/08/23/tvclip058954.mp4

Izvor: RTRS

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.