Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Društvo»Dobermani kao kućni ljubimci
Društvo

Dobermani kao kućni ljubimci

18. mart 2011.3 Mins Read

Mileva Mandić, psiholog po struci više od jedne decenije radi kao psiholog i pedagog u osnovnoj i srednjoj Specijalnoj školi gdje prati rad stotinjak učenika. Kaže da voli svoj posao i da se nije pokajala što je prihvatila da radi sa djecom umjereno ometenim u razvoju, mada kaže da joj je za posao potrebno puno energije i strpljenja.
-Svako dijete u našoj školi je priča za sebe, njih 80 odsto dolazi iz porodica koje su ispod svakog socijalnog minimuma, često su i roditelji retardirani tako da su to vrlo tragične priče i nikad dovoljno rada ni sa djecom ni sa roditeljima, kaže Mileva.
Upravo ta upornost i strpljivost u radu doprinijeli su da ona ove godine u kategoriji stručnih saradnika dobije najviše opštinsko priznanje za prosvjetne radnike-Svetosavsku povelju.
-Nagrada je priznanje uručeno meni, ali ja smatram da je to priznanje svim ljudima koji rade u Specijalnoj školi i da se njihov rad prepoznaje i vrednuje u društvu. Inače se to nalazilo nekako na marginama u društvu. Drago mi je posebno zbog stručnih saradnika jer koliko pratim ove svečanosti ovo je tek druga nagrada stručnom saradniku u jednoj obrazovnoj ustanovi, kaže Mileva.
Pored napornog posla, Mileva ima i neobičan hobi te pored ljubavi prema djeci gaji i neobičnu ljubav prema dobermanima.
-Počela sam sasvim slučajno kad sam dobila ženku dobermana i odvela sam je na jednu izložbu da bi dobila ocjenu. Kasnije sam od nje dobila leglo malih dobermana i ostavila sebi jedno štene i tako to traje već 11 godina, kaže Mileva.
Dodaje da je aktivna u „Doberman klubu“ Banja Luka i da sarađuje sa drugim odgajivačima ove pasmine.
-Povremeno imam mladunce, kao i sada tri i to mi je stvarno velika ljubav, tvrdi Mileva. Dodaje da ima podršku muža, kao i da su i djeca od malih nogu naučila na pse u kući i na obaveze oko njih, tako da je to svakodnevnica porodice Mandić.
Mileva je ne samo uspješan prosvjetni radnik već i ponosni roditelj dvije uspješne kćerke. Starija Jovana završava srednju školu na Floridi i aktivno igra košarku.
-Na nedavno završenom nacionalnom prvenstvu njena škola je osvojila prvo mjesto, a ona je svrstana na osmo mjesto među top 25 mladih košarkašica Potpisala je ugovor sa Univerzitetom u sjevernoj Karolini i tamo će studirati i igrati košarku o njihovom trošku. Mlađa kćerka Maja je učenica trećeg razreda gimnazije i nakon testiranja povodom nekih njenih aplikacija, primljena je u hrvatsku MENSU jer je uspješno položila evropski test inteligencije
Kaže da kad sve ovo sagleda, gotovo da joj ništa ne treba jer bi bilo previše.
Raduje se najavama da bi njena škola konačno mogla da dobije novi objekat što bi bili idealni uslovi da škola postane regionalni centar za djecu sa posebnim potrebama, što bi kako kaže Mileva, bio dodatni podsticaj za rad svim njenim kolegama.
Glas Srpske

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.