
Na području Policijske uprave Prijedor u periodu od 23. do 25. februara realizovana je regionalna akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu tehničke ispravnosti vozila i posjedovanja zimske opreme.
Tokom trajanja akcije kontrolisano je 361 vozilo, a zbog počinjenih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja sankcionisana su 193 učesnika, od kojih 164 po akcentu akcije.
Zbog neposjedovanja zimske opreme sankcionisano je 46 vozača, zbog većih tehničkih neispravnosti ili odbijanja vozača da vozilo podvrgne vanrednom tehničkom pregledu 38 i 80 vozača zbog manjih tehničkih neispravnosti vozila.
Na vanredni tehnički pregled upućena su 43 vozila, od kojih je kod 33 utvrđena tehnička neispravnost, a devet vozača je odbilo da vozilo podvrgne vanrednom tehničkom pregledu.
Iz saobraćaja je po akcentu akcije isključeno 37 vozila, od čega devet zbog odbijanja vozača da vozilo podvrgne tehničkom pregledu.
Policijska uprava Prijedor apeluje na vozače motornih vozila da prilikom učestvovanja u saobraćaju poštuju saobraćajna pravila i propise i da posebnu pažnju posvete tehničkoj ispravnosti vozila. Podsjećamo vozače da je posjedovanje zimske opreme obavezno u periodu od 01. novembra do 01. aprila.
Izvor: MUP RS