Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Najave»Predstava Pozajmljena sjećanja u Pozorištu Prijedor
Najave

Predstava Pozajmljena sjećanja u Pozorištu Prijedor

5. mart 2012.1 Min Read

Predstava „Pozajmljena sjećanja“ je inspirisana sjećanjima na Jugoslaviju, uspomenama mladih ljudi koji zapravo nisu živjeli u njoj. Sama predstava je dio projekta „Umrežavanje uspomena“(Networking Memories), a igraju: Ajla Hamzić, Ena Kurtalić, Elma Selman i Admir Šehović, a muziku su radili Irena Vinković i Lazar Vinković.
Prvi dio predstave, u režiji Aleksandre Urošević, nosi naziv „Jugopaćenici“; za tekst su zadužni Jeton Neziraj i Aleksandra Urošević, dok je scenografiju radila Ivana Lovre.
Drugi dio predstave, u dramaturgiji Sanje Krsmanović Tasić, nazvan je „Vrijeme zaborava“, sa tekstovima glumaca i mladih učesnika istraživanja – Jetona Neziraja, Gvida Tartalje, Duska Radovića, Sanje Krsmanović Tasić. Nakon premijere koja je održana 02. marta u Sarajevu, predstava se večeras od 20:00 časova igra u Pozorištu Prijedor, a ulaz je slobodan.

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.