Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Sport»Rudar Prijedor danas gostuje u Vlasenici u Kupu RS-Slavija kao opomena
Sport

Rudar Prijedor danas gostuje u Vlasenici u Kupu RS-Slavija kao opomena

10. oktobar 2012.2 Mins Read

Fudbaleri Rudar Prijedora danas (15 časova) na Gradskom stadionu u Vlasenici igraju utakmicu osmine finala Kupa Republike Srpske protiv istoimenog drugoligaša sa istoka. Izabranici trenera Velimira Baje Stojnića su favoriti u ovoj utakmici jer igraju u dva ranga višem takmičenju – Premijer ligi BiH, ali ne samo zbog toga jer i po kvalitetu su jači od protivnika. Znaju Prijedorčani da će sve to morati da dokažu na terenu pod Romanijom.

– U Vlasenici se u tekućem takmičenju za Kup već sapleo jedan premijerligaš, Slavija iz Istočnog Sarajeva koju je Vlasenica izbacila poslije boljeg izvođenja penala. To je za nas dovoljna opomena i znak šta nas očekuje u ovoj utakmici. Ne smijemo sebi da dozvolimo takav luksuz već od prve minute moramo da zaigramo onako kako znamo i umijemo i na pobjedu. Što prije postignemo pogodak biće nam lakše kasnije u utakmici – istakao je Nemanja Kokanović, vezista Prijedorčana.

Koliko ozbiljno „rudari“ shvataju ovu utakmicu najbolje govori podatak da će stručni štab na čelu sa Velimirom Stojnićem u Vlasenicu voditi najbolje s čim raspolaže u ovom trenutku.

– Nema kalkulacija, naša želja je da osvojimo Kup Republike Srpske i u naše vitrine donesemo trofej koji nam nedostaje. Vlasenica je jedna od prepreka na tom putu i vjerujemo da ćemo je uspješno preskočiti. Kvalitet je na našoj strani i to moramo da dokažemo i pokažemo i na terenu. Potvrdićemo ulogu favorita, mada nas očekuje izuzezetno napornih i neizvjesnih 90 minuta – rekao je trener Stojnić.

Jedna grupa fudbalera prijedorskog premijerligaša ostaće u gradu na Sanu i s njima će raditi pomoćni trener Željko Knežević. Poslije susreta u Vlasenici Prijedorčani će imati desetak dana odmora zbog prvenstvene pauze zbog obaveza reprezentacije BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

– U finiš premijerligaške trke želimo da uđemo potpuno spremni i skoncentrisani na ono što nas čeka. Imamo po tri meča kod kuće i na strani i nastojaćemo iz svega toga da izvučemo što bolji bodovni učinak. Ono što nam se desilo na Grbavici je čista sportska nesreća i vjerujem da će nam se ti bodovi negdje vratiti – dodao je na kraju Velimir Stojnić.
Tekst i foto – Slavko Basara i GradPrijedor.com

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.