Izložbeni prostor Koraci-Prijedorski osnovci i srednjoškolci dobili nagrade za kreativnost

„Izložbe u Koracima podstiču kreativnost učenika i stvaraju svijest kod njih da svojim radom i talentom mogu doći do određenog priznanja. Predstavljanje rada mladih stvaralaca Ministarstvo prosvjete i kulture nastaviće do kraja ove godine a vjerujem i u narednim godinama“, rekao je ministar prosvjete i kulture Anton Kasipović poslije otvaranja izložbe crteža učenika i nastavnika u Izložbenom prostoru „Koraci“.
Nagradu za najbolji crtež u kategoriji osnovaca do petog razreda dobio je Goran Kitić iz OŠ „Sveti Sava“ Smrtići kod Prnjavora, nagradu u kategoriji osnovaca od šestog do devetog razreda dijele Jovana Stijepić iz OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi kod Prijedora i Ivana Dević iz OŠ „Novak Pivašević“ Stara Dubrava kod Čelinca, dok je u kategoriji srednjoškolaca nagrađen Aleksandar Crnomarković iz Ugostiteljsko-ekonomske škole iz Prijedora.
Pohvaljeni su crteži Rasima Čehića iz OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija kod Prijedora, Milana Sandića iz OŠ „Miloš Crnjanski“ Hrvaćani kod Prnjavora, Jovane Popović iz OŠ „Novak Pivašević“ Stara Dubrava kod Čelinca, Ratka Aleksića iz OŠ „Ivo Andrić“ Đulići kod Teslića i Miloša Elete iz OŠ „Sveti Sava“ Rogatica.
Ministarstvo prosvjete i kulture raspisalo je konkurs za crtež na koji je pristiglo oko 800 radova. Odbor za organizaciju izložbe odabrao je oko 80 koji su predstavljeni u „Koracima“.
U svečanom programu nastupile su Teodora Radivojević i Irena Perinović, učenice OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ iz Banje Luke, mlade nade plesa, koje su do sada osvajale treća mjesta na evropskom i svjetskom prvenstvu šoudensa.

Među izloženim radovima u Izložbenom prostoru „Koraci“ nalaze se i radovi učenika prijedorskih osnovnih i srednjih škola:
-Mirjana Matijaš IV4 – Gimnazija „Sveti Sava“ Prijedor
-Predrag Vučkovac I1 – Gimnazija „Sveti Sava“ Prijedor
-Ilijana Golubović I1 – Gimnazija „Sveti Sava“ Prijedor
-Aleka Knežević I5 – Gimnazija „Sveti Sava“ Prijedor
-Rasim Čehić VII – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Aleksa Šobot VI1 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Ajla Šumić VI2 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Neven Malinić VII1 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Mirza Islamović VI2 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Dajana Matijević VIII1 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Nikolina Gajić VII1 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Ajla Hasanović VII – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Selma Bašić VI2 – OŠ „Mladen Stojanović“ Ljubija, Prijedor
-Mirjana Mikanović IX – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
-Mile Radić VII1 – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
-Jelena Zdjelar VI1 – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
-Emir Paratušić VI2 – OŠ „Ćirilo i Metodije“ Trnopolje, Prijedor
-Miloš Babić VI2 – OŠ „Ćirilo i Metodije“ Trnopolje, Prijedor
-Miroslav Hrvaćanin VI1 – OŠ „Ćirilo i Metodije“ Trnopolje, Prijedor
-Anđela Runić III1 – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
-Sara Ćirić III1 – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
-Njegoslav Stijepić III1 – OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor
Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske

Comments are closed.