
Javno preduzeće Putevi Republike Srpske raspisalo je postupak javne nabavke za rehabilitaciju magistralnog puta MI-108 na dionici Dragotinja – Prijedor, procijenjene vrijednosti 5.128.205 KM bez PDV-a.
Predmet nabavke je izvođenje radova na rehabilitaciji dionice duge 10,451 kilometar, za koju je izrađen glavni projekat. Riječ je o dionici magistralnog puta MI-108, koji je podijeljen na četiri cjeline: Novi Grad 2 – Novi Grad 3, Novi Grad 3 – Blagaj, Blagaj – Dragotinja i Dragotinja – Prijedor.
Prema tehničkom izvještaju, cilj projekta je sanacija kolovozne konstrukcije zbog brojnih oštećenja utvrđenih terenskim pregledima i analizama. Među najizraženijim problemima navedeni su istrošenost habajućeg sloja, uzdužne i poprečne pukotine, mrežaste pukotine, kolotrazi, deformacije kolovoza, kao i posljedice ranijih parcijalnih sanacija.
U dokumentaciji se navodi da takva oštećenja ubrzavaju propadanje kolovozne konstrukcije i negativno utiču na bezbjednost saobraćaja.
Postupak će biti proveden kao otvoreni postupak, a ugovor će biti dodijeljen na osnovu kriterija najniže cijene. Predviđeno je i provođenje e-aukcije.
Rok za dostavljanje ponuda je 11. avgust 2026. godine do 13 časova, dok se tenderska dokumentacija može preuzeti do 10. avgusta 2026. godine.
Izvor: eKapija.ba