Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Društvo»Novi v.d. direktora “Autotransporta” preuzeo dužnost
Društvo

Novi v.d. direktora “Autotransporta” preuzeo dužnost

27. decembar 2024.2 Mins Read

Gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor izjavio je danas da je skupština akcionara “Autotransporta” razriješila dužnosti prethodnog vršioca dužnosti direktora Igora Miletića i imenovala na tu funckiju Aleksandra Tubina.

On je rekao Srni da je obavljena primopredaja dužnosti između Miletića i Tubina.

“Sada tražimo način da realizujemo 200.000 KM koje je grad uplatio preduzeću za potrebe isplate plate i nabavku goriva”, naveo je Javor.

Predsjednik sindikata “Autotransporta” Milenko Kosić rekao je danas Srni da su radnici i dalje u štrajku, ali da su zasad odustali od blokade autobuske stanice.

“Ostajemo pri svojim zahtjevima – isplata svih zaostalih plata i doprinosa”, dodao je Kosić.

Grad, preduzeće i sindikat ranije su postigli dogovor da grad obezbijedi za plate radnika 200.000 KM do kraja godine i 300.000 KM do 10. januara, ali kada je grad isplatio interventnih 200.000 KM u ovom mjesecu, banka je kao kreditor ovog preduzeća novac prenijela na svoj račun.

Prvi put u ovoj godini “Autotransport” je saobraćaj obustavio 22. oktobra zbog toga što nije imao goriva za vozila, a dobavljači ga nisu htjeli isporučivati zbog dugova.

Drugi put saobraćaj je stao zbog štrajka radnika početkom novembra, a treći put početkom ovog mjeseca, dan nakon što je vršilac dužnosti direktora Igor Miletić podnio ostavku na tu funkciju.

U posljednje četiri godine tri direktora su smijenjena na čelu ove firme, sva tri iz SPS-a, dok je Tubin kadar Potkozarskog narodnog pokreta.

Izvor: SRNA – DiV radio Prijedor

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.