Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Društvo»Oštra Luka domaćin 29. Regionalnog takmičenja iz prve pomoći: Najbolje ekipe idu na republičko prvenstvo
Društvo

Oštra Luka domaćin 29. Regionalnog takmičenja iz prve pomoći: Najbolje ekipe idu na republičko prvenstvo

23. maj 2026.2 Mins Read

U Oštroj Luci danas je održano 29. Regionalno takmičenje ekipa prve pomoći, na kojem su prijedorski školarci još jednom potvrdili da im nema ravnih u regiji.

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 6 ekipa sa regije Prijedor, od čega četiri iz osnovnih i dvije iz srednjih škola.

Favoriti opravdali titulu aktuelnih prvaka Srpske

Očekivano i bez većih iznenađenja, pobjedu u obje kategorije odnijeli su učenici:

  • JU OŠ „Petar Kočić“ Prijedor (u kategoriji osnovnih škola)
  • JU „Srednjoškolski centar Prijedor“ (u kategoriji srednjih škola)

Ovakav ishod ne čudi, s obzirom na to da su ove dvije ekipe i aktuelni republički prvaci. Ovom pobjedom oni su obezbijedili plasman na predstojeće Republičko takmičenje, koje će se održati u subotu, 30. maja 2026. godine na Palama, gdje će ponosno predstavljati svoj grad, školu i organizaciju.

Podrška EUFOR-a i investicija od 137.000 evra za mlade u Prijedoru

Današnjem odmjeravanju snaga u humanosti i znanju prisustvovali su i članovi EUFOR-a, tačnije predstavnici LOT kuće iz Banja Luke, čija je podrška od velikog značaja za rad i programe Crvenog krsta.

„Veoma nam je bitna njihova podrška našim programima. Između ostalog, LOT tim je prepoznao važnost našeg rada i na njihovu preporuku se uticalo na izgradnju Omladinskog centra u Prijedoru“, ističu organizatori.

Podsjećamo, upravo zahvaljujući preporuci i prepoznavanju važnosti ovog projekta od strane LOT tima, Ministarstvo odbrane Slovenije finansiralo je izgradnju Omladinskog centra u Prijedoru sa 137.000 evra, što predstavlja ogroman vjetar u leđa za sve mlade i njihove aktivnosti u ovom gradu.

Čestitamo našim mladim humanitarcima i želimo im mnogo sreće i uspjeha na predstojećem takmičenju na Palama!

Izvor: GradPrijedor.com
Foto: Crveni krst Prijedor

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2026 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.