uspomene i nova prijateljstva koja je stekla:
-Bilo mi je zaista lijepo, organizacija je bila savršena i što se tiče vaspitača i društva. Imali smo ispunjeno vrijeme, mnoga takmičenja poput izbora za mis, igara bez granica i maskenbala – kaže Anđela. Njena majka
Dubravka Rađenović ima samo riječi hvale za projekat Javnog fonda za dječiju zaštitu RS:
– Mislim da je ovo jako dobar projekat, prvenstveno zbog socijalizacije, odvajanja djece od roditelja. Mi, roditelji, imali smo puno povjerenje u vaspitače. Kako sam čula, bili su jako posvećeni djeci, vodili su računa o svakom trenutku u njihovom danu. Anđela je u Kumboru naučila da pliva i dobila diplomu. Stekla je nove drugare i vratila se zaista oduševljena i sretna – ističe Rađenovićeva.
– Projekat podrazumijeva da u njemu učestvuju djeca iz raznih kategorija. To su, prvenstveno, djeca koja imaju određena respiratorna oboljenja, za što je morska klima izuzetno blagotvorna, ali i djeca sa dijabetesom, ometena u razvoju, djeca iz višečlanih porodica i iz boračkih kategorija. Mi smo boravili u Kumboru kao treća smjena, od 11. do 20. juna – kaže doktor Radić.
Već treću godinu, prijedorska Opšta bolnica je uključena u projekat “Socijalizacija djece u Republici Srpskoj”. Njegovu uspješnost potkrepljuje i činjenica da se realizuje preko deset godina. Brojni sponzori, među kojima keksara “Mira”, preduzeća “Milko” i “Tri best”, Opština Prijedor i drugi, pomogli su da djeci iz Prijedora boravak u Crnoj Gori bude što ugodniji. Među najangažovanijim partnerima u Projektu su centri za socijalni rad te službe socijalne i dječije zaštite u svim opštinama RS. Željko Kantar, ispred prijedorskog Centra za socijalni rad, uključen je u ovaj projekat kao vaspitač.
Od juna do septembra, u Kumboru bi, ove godine, trebalo da boravi oko 1.700 djece iz Republike Srpske.
Kozarski vjesnik