“U ovom objektu strogo se pridržavaju propisa i sanitarnih pravila. Nikada nisu imali problema i svi radnici imaju uredne papire i dokumentaciju, a priprema sladoleda i kolača je na visokom nivou, od higijenskih uslova do ostalih sanitarnih stavki”, kazala je Banovićeva.
Vlasnica “Moke” Drenka Stanisavljević, pojašnjava da ovaj posao u sklopu porodičnog biznisa radi 15 godina i da se pridržava higijenskih i svih drugih pravila.
“Nikada nismo imali problema sa inspekcijom, a naši gosti su prezadovoljni uslugama i slatkim delicijama koje naručuju”, kazala je Stanisavljevićeva.
Prijedorske privatnike su uozbiljile rigorozne kazne. Po prekršajnim nalozima, one iznose i do 2.000 KM, a neke kazne su i veće, posebno one koje se odnose na republičke zakone o higijenskoj ispravnosti hrane. Nedostaci se, kažu, otklanjaju u hodu, od krečenja do stalne provjere kvaliteta namirnica.
Ako je suditi po onome što smo zatekli na terenu, Prijedorčani nemaju razloga za brigu kada je riječ o hrani koja se nudi u restoranima, sladoledu u poslastičarnicama, ali i mlijeku i mliječnim proizvodima na zelenim pijacama. U ovoj godini nije zabilježen nijedan slučaj trovanja hranom.
Tekst – Kozarski vjesnik
Foto – GradPrijedor.com – arhiva