Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Društvo»Toplana dobila sudski spor sa tri prijedorske osnovne škole
Društvo

Toplana dobila sudski spor sa tri prijedorske osnovne škole

18. oktobar 2012.1 Min Read

Epilog tužbe u kojoj je Gradska toplana sudskim putem od tri osnovne škole u Prijedoru tražila naplatu dugovanja u visini od oko 300.000 maraka, odavno je poznat.

Sud je presudio u korist Toplane kojoj je Ministarstvo finansija Vlade RS, u dva navrata, početkom maja i prije desetak dana, uplatilo tranšu u iznosu od oko 280.000 maraka, koliko s kamatama iznose osnovna dugovanja. Treću tranšu dugovanja koja za grijanje, po tužbi, duguje Osnovna škola “Branko Ćopić”, u Toplani očekuju ovih dana. Dugovi su plaćeni, ali su škole za narednu grejnu sezonu, ipak, pripremile drva.

Ljiljana Despotović, direktorica Toplane, podsjeća na obavezujuću opštinsku Odluku o toplovodnoj mreži i tvrdi da je školama pravovremeno, nakon uplate, poslan dopis u kojem se, između ostalog, navodi “da su stvoreni uslovi po kojima se sad mogu priključiti na gradsku toplovodnu mrežu”. U dopisu je ponuđena i jeftinija varijanta grijanja i mogućnost ugradnje kalorimetra. Ponudu Toplane škole, zvanično, još nisu odbile.

Tekst – Radio Televizija Prijedor
Foto – GradPrijedor.com – arhiva

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.