Close Menu
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook X (Twitter) Instagram
  • početna
  • o prijedoru
  • galerije
  • video galerija
  • mapa grada
  • važniji telefoni
  • kontakt
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
  • Početna
  • Najave
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Hronika
  • Sport
Facebook Instagram X (Twitter) Threads YouTube
GradPrijedor.com - Portal grada Prijedora
Home»Sport»Pred odlazak na prvenstvenu pauzu Prijedorčani gostuju na Grbavici-Željo motiv do neba
Sport

Pred odlazak na prvenstvenu pauzu Prijedorčani gostuju na Grbavici-Željo motiv do neba

5. oktobar 2012.3 Mins Read

Na prvom ovosezonskom gostovanju u Sarajevu, bila je to jesenja premijera protiv Olimpika na Otoci, fudbaleri Rudar Prijedora nisu poraženi, osvojili su bod (1:1). Doduše sutra na Grbavici nisu protivnik „vukovi“ već prošlosezonski osvajač duple krune – Željezničar.

Samo ime protivnika motiv je za svakoga, a „rudari“ u subotnju utakmicu ulaze bez previše respekta prema Sarajlijama jer itekako znaju da je Željo ranjiv i nije nepobjediv. Pogotovo što su izabranici trenera Amara Osima u posljednje vreme bolji na gostujućim nego na domaćem terenu. U toj činjenici Prijedorčani vide svoju šansu.

Jesenje vrijeme koje je uz kišu posljednjih dana zahvatilo grad na Sani, ali i veći dio BiH „otjeralo“ je „rudare“ na treninge u Ljubiju kako bi se teren Gradskog stadiona oporavio i sačuvao za finiš polusezone. To ipak nije poremetilo rad šefa stručnog štaba Velimira Stojnića koji sa svojim pomoćnicima Nedžadom Žerićem i Željkom Kneževićem priprema dobitnu taktiku za Grbavicu.

-Igrači rade odlično, imamo određenih kadrovskih problema, ali vjerujemo da će sve biti u najboljem redu do meča u subotu. Nekoliko igrača se žali na lakše povrede, bez obzira na to možemo sastavi kvalitetnu ekipu koja može da odgovori svim zadacima i zahtjevima protiv Željezničara. Bilo bi lijepo kada bi na prvenstvenu pauzu otišli pozitivnim rezultatom na terenu aktuelnog osvajača duple krune – istakao je pomoćni trener Rudar Prijedora Nedžad Žerić.

Na posljednja dva gostovanja Željezničar je trijumfovao, u prvenstvu je savladao Čelik (2:1) u Zenici, a u prvom meču osmine finala Kupa BiH i Slaviju (3:1) u Istočnom Sarajevu. Prije toga „plavi“ su remizirali (1:1) kod kuće za Radnikom iz Bijeljine.

-Potrebno je da imamo ispravan pristup utakmici na Grbavici. Po igračkom kvalitetu možemo da odgovorimo i suprostavimo se Željezničaru. Očekujemo kvalitetnu fudbalsku predstavu, žao nam je što će tribine biti prazne zbog kazne domaćinu. Sa gledaocima fudbalski ambijent bio bi potpuniji. Biće to naša mala prednost u ovoj utakmici i svi vjerujemo da možemo ostvariti dobar rezultat u Sarajevu jer su naši igrači tokom ove sedmice kvalitetno i profesionalno radili i spremali se za ovu utakmicu – optimističan je Žerić.

Borislav Topić neće igrati na Grbavici zbog tri žuta kartona, Marinko Rastoka, Haris Handžić i Boris Savić su roviti i pod znakom su pitanja. Bez obzira na ove podatke Prijedorčani imaju dovoljan broj igrača koji mogu dostojno da se suprostave Željezničaru.

-Na Grbavici nemamo šta da izgubimo, ali možemo mnogo da profitiramo. I bod je za nas uspjeh, Željezničar je taj koji mora da napadne od početka, a mi ćemo svoju šansu čekati. Nadam se da ćemo je i iskoristiti. Imamo pravo na optimizam – zaključio je Nedžad Žerić, pomoćni trener Rudar Prijedora pred gostovanje na Grbavici.

Ne igra tandem
U timu Željezničara u subotnjoj utakmici (početak u 18.30 časova) neće biti dvojice igrača zbog suspenzije. Reprezentativac BiH Muamer Svraka je suspendovan u prvenstvu, dok je Srđan Stanić dobio crveni karton u Kup susretu protiv Slavije u Istočnom Sarajevu.

-Riječ je o dvojici kvalitetnih fudbalera i to je olakšavajuća okolnost za nas, ali ne smijemo da budemo naivni. Željezničar ima velik fond kvalitetnih igrača i sigurno je da će trener Amar Osim sastaviti opet jaku ekipu bez pomenutog tandema. Naš cilj je da igramo našu igru i da ne gledamo mnogo u rivalsko dvorište – istakao je Žerić.

Danas polazak
Ekspedicija Rudar Prijedora na put za Sarajevo kreće danas u 14 časova ispred Gradskog stadiona autobusom generalnog sponzora „Arcelor Mittala“. „Rudari“ će biti smešteni u staroj bazi, hotelu „M3“ u Istočnom Sarajevu odakle će put Grbavice krenuti na dan utakmice oko 16.30 časova.
Tekst i foto – Slavko Basara i GradPrijedor.com

Pratiti nas možete i na sledećim mrežama:
Facebook    Instagram   Twitter   Threads   YouTube

© 2025 GradPrijedor.com – Portal grada Prijedora. All rights reserved.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.